سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
بر اساس ترازوی آزمایشگاهی
دقت ترازو
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده

ترازوی آزمایشگاهی

وزن کردن در برخی مشاغل آنقدر حساس است که اندکی خطا در سنجش، بسیار خطرناک‌تر از آن تمام خواهد شد که می‌توان فکرش را کرد. برای مثال مشاغلی که با ترکیب مواد شیمیایی یا دارویی سر و کار دارند به این مطلب کاملا واقف هستند و می‌دانند که یک گرم بیشتر از ترکیبی خاص، می‌تواند در محصول نهایی و برای مصرف‌کننده گران تمام شود. به همین خاطر وزن کردن چنین مواد حساسی را به ترازوهای آزمایشگاهی می‌سپارند که کم‌ترین مقادیر وزنی را اندازه‌گیری می‌کنند.

ترازوی آزمایشگاهی را می‌توان بزرگ‌ترین دسته‌بندی در میان دسته‌بندی‌های ترازو دانست. گستردگی این دسته از ترازوها به دلیل دقت و حساسیت آنهاست که تمامی اعداد پیش از عدد 1 را شامل می‌شود و گستره بزرگی از ترازوها را می‌سازد. ترازو آزمایشگاهی ویژگی‌های مشخص و آشکاری دارد که می‌توان از آن طریق متوجه تفاوت میان این ترازوها با سایر ترازوهای دیجیتال شد. بارزترین ویژگی یک ترازوی دیجیتال محفظه یا درپوشی است که دورتادور سینی را احاطه کرده است. این قطعه برای جلوگیری از تاثیر هوای درجریان، بر وزن مواد گرمی تعبیه می‌شود تا خطایی در سنجش پیش نیاید. علاوه بر آن، قابلیت‌هایی چون زیرکشی و حساسیت‌های گرمی و ساختار ظریف آنها نیز نمایان‌کننده کارایی و استفاده و مشاغل به کارگیرنده‌شان است.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

ترازوی آزمایشگاهی | خرید اینترنتی ترازوي آزمایشگاهي | لیست قیمت ترازوی آزمایشگاهی

چنانچه بخواهیم توصیفی دقیق از ترازوهای دقیق آزمایشگاهی به دست بدهیم، باید با توانایی‌های آنها آشنا باشیم تا قادر به مقایسه و پی بردن به تفاوت‌های آن با دیگر ترازوهای دیجیتالی باشیم. اغلب ترازوهای آزمایشگاهی می‌توانند یک وزن را در چندین واحد وزنی، برخی تا 16 واحد سنجش کنند. در برخی مدل‌های ترازوی آزمایشگاهی می‌توان مقدار رطوبت مواد را محاسبه کرد. یا مقدار جرم را با ابزاری به نام کیت دانسیته سنجید. توزین درصدی و تجهیز بودن به فناوری‌های مربوط به سنجش میزان لرزش دستگاه یا تاثیر رطوبت موجود در مواد بر وزن، یا انتخاب ماده مورد اندازه‌گیری (مایع یا پودر) و وزن کردن به شکلی متناسب با آن، یا حفظ کردن وزن به دست آمده در حافظه و انتقال آن به کامپیوتر در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و امکان کالیبراسیون خودکار و قابلیت زیرکشی (استفاده از قسمت زیرین ترازو برای اندازه‌گیری وزن) از توانایی‌های ترازوهای امروزی آزمایشگاهی به حساب می‌آید. در انواع مدل‌های ترازو آزمایشگاهی شاهد رابط‌های کاربری فراوانی هستیم که امکان برقراری ارتباط با دستگاه دیگر را فراهم می‌کند و زمینه را برای به کار گرفتن این دستگاه‌ها در مشاغل بسیاری مانند زیورآلاتی‌ها و طلا‌فروشی‌ها و عطاری‌ها و نقره‌فروشی‌ها و آزمایشگاه و داروخانه‌ها فراهم می‌کند.

8 / 10
از 12 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()